Eriez, światowy autorytet w dziedzinie zaawansowanych technologii do zastosowań magnetycznych, wibracyjnych i inspekcyjnych projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje separatory magnetyczne, wykrywacze metali a także dostarcza materiały, przesiewacze, taśmy transportowe oraz sterowanie urządzeniami dla przemysłu procesowego i obróbki metali.

HISTORIA

W 1941 roku, Orange Fowler Merwin sprzedawał urządzenia wykorzystywane w młynach. Jego klienci skarżyli się na tzw. „trump iron” –  części metalowe, takie jak kawałki drutu, gwoździe, śruby a nawet podkowy i młoty, które w jakiś sposób znalazły się w ziarnach, które rolnicy przywozili do młynów.
Merwin skomponował nowy aluminiowy stop o nazwie „alnico” (kombinacja aluminium, niklu, kobaltu i żelaza), który posiada wyjątkowe właściwości magnetyczne, w tym maksymalną siłę magnetyczną do 30 razy większą niż stal kobaltowa. W 1942 r. stworzył magnetyczny separator magnetyczny który sprzedał młynarzowi. Pomysł okazał się trafiony.

 

 

RYNEK GLOBALNY

Dzięki innowacyjności, organizacji i dywersyfikacji firma Eriez przekształciła się w technologicznie zaawansowaną międzynarodową firmę z zakładami produkcyjnymi w Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Meksyku i Południowej Afryce z siedzibą w Pensylwanii, USA. Eriez posiada biura sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i w około 80 krajach na pięciu kontynentach.

CENTRUM TESTOWE

Eriez posiada największe w USA laboratorium testów magnetycznych, wibracyjnych i inspekcyjnych. Testy można również przeprowadzić w filiach Eriez na całym świecie. W Centrum Technicznym dostępnych jest ponad 100 sztuk specjalistycznego sprzętu testującego.
W celu zapoznania się z firmą ERIEZ EUROPE zapraszamy na firmowy kanał Youtube.
Kanał Youtube ERIEZ EUROPE

 

Logo Eriez