Przenośniki wibracyjne mechaniczne do materiałów sypkich

Przenośniki wibracyjne mechaniczne do pracy z materiałami sypkimi

Przenośniki wibracyjne mechaniczne do materiałów sypkich Eriez są prostymi, wytrzymałymi, wibracyjnymi maszynami przeznaczonymi do pracy w różnych warunkach.

Przenośniki dostępne są w systemach wibracyjnych jedno- i dwumasowych wzbudzanych przez napędzany silnikiem wał mimośrodowy. Sprężyny różnią się w zależności od rodzaju zastosowania.

Niezwykle zwarta, prosta konstrukcja tych przenośników odznacza się wyjątkowo niskim profilem, a jednocześnie pozwala na łatwą konserwację. Do instalacji wymagana jest minimalna wysokość.

Cechy i korzyści:

  • regulowane sprężyny gumowe kątowe

  • niski profil – minimalna przestrzeń nad instalacją

  • przepływ do 18 metrów na min

  • prosty, stabilny, zmienny kontroler

Przenośniki wibracyjne mechaniczne do pracy z materiałami sypkimi – Rodzaje:


1) Model dwumasowy przenośnika wibracyjnego TM

Przenośniki mechaniczne Eriez Model TM to potężne maszyny wibracyjne przeznaczone do przenoszenia materiałów sypkich na duże odległości. Jednostki te będą przenosić duże ilości materiału z prostą, niezawodną wydajnością. Przenośnik Model TM to sprężynowy, dwumasowy system wibracyjny wykorzystujący napędzany silnikiem mimośrodowy wał, zapewniający imponującą siłę. Odporne na korozję sprężyny z włókna szklanego przenoszą ogromną siłę na koryto, a ruch koryta może być „precyzyjnie dostrojony” do określonych zastosowań. Niski profil i zwarta konstrukcja przenośnika Model TM wymaga minimalnej przestrzeni nad instalacją.

Cechy charakterystyczne:

  • oddzielnie montowane elementy dla łatwej konserwacji

  • odporne na korozję sprężyny z włókna szklanego

  • niski profil – minimalna przestrzeń nad instalacją

  • prosta kontrola

  • niskie zapotrzebowanie na moc

  • może być przeznaczony do montażu podwieszanego lub na podstawie

2) Model wibracyjny HVC o dużej pojemności

Przenośniki mechaniczne Eriez Model HVC to proste, wytrzymałe maszyny wibrujące, które przenoszą duże ilości materiałów sypkich na duże odległości, niezawodnie i ekonomicznie.

Przenośnik jest dwumasowym systemem wibracyjnym sprzężonym, wzbudzanym przez napędzany silnikiem mimośrodowy wał. Gumowe sprężyny o regulowanym kącie – każdą z nich można w razie potrzeby usunąć i wymienić w mniej niż dwie minuty – przenoszą imponującą siłę i mogą „dokładnie dostroić” ruch korytka w celu zoptymalizowania prędkości przepływu do określonego zastosowania.

Kompaktowa, prosta konstrukcja przenośnika Model HVC ma wyjątkowo niski profil; wymagana jest minimalna przestrzeń dla instalacji. Zasilanie zapewnia standardowy trójfazowy silnik TEFC 60 Hz 230/460 woltów.