Bębny magnetyczne do odzyskiwania materiałów żelaznych z pozostałości po strzępiarkach samochodowych

odzyskiwania materiałów żelaznych z pozostałości po strzępiarkach samochodowych

Korzystając z zaawansowanego oprogramowania projektowego i unikalnych układów magnetycznych, Eriez dostarcza trwałe i elektromagnetyczne bębny na złom o głębszym polu magnetycznym do odzyskiwania materiałów żelaznych z pozostałości po strzępiarkach samochodowych (ASR), zakładach odzysku materiałów (MRF), komunalnych odpadach stałych (MSW), składowiskach złomu, odpadach drewnianych, żużlu, popiołach dennych spalarni, piasku odlewniczego i zastosowaniach do przetwarzania minerałów.

 

Cechy i zalety:

  • bębny magnetyczne o głębokim polu trwałym

W tej konstrukcji zastosowano magnesy trwałe i bieguny, które wytwarzają głębokie pole magnetyczne zdolne do usuwania żelaza z odległości do 15 cali (380 mm). Stałe bębny na odpady są idealne do zastosowań o ograniczonej lub niestabilnej mocy elektrycznej.

  • elektromagnetyczne bębny złomowe

Mieszadło typu All Electro wykorzystuje głęboki, prostokątny rdzeniowy magnes przechwytujący do wyciągania i chwytania żelaza, a drugi prostokątny rdzeniowy magnes do przerzucania lub mieszania żelaza, czyszczenia go z zanieczyszczeń takich jak luźne błoto, papier, puch i śmieci. Firma Eriez opracowała również konstrukcję nieagitującą do przenoszenia, która wykorzystuje promieniowy magnes przechwytujący o głębokim polu działania i ślizgacze do przenoszenia żelaza wokół płaszcza bębna do obszaru wyładunku.

  • niskie koszty utrzymania

Płaszcz bębna stykający się z materiałem ferromagnetycznym jest wykonany z ciężkiej stali manganowej i jest odporny na ścieranie, co wydłuża jego żywotność. Na cewkę udzielana jest trzyletnia gwarancja.

  • bez zagłuszania

    Separatory bębnowe Eriez są całkowicie zamknięte; nie ma możliwości wewnętrznego zablokowania kawałków żelaza i zatrzymania ich działania. Instalacja na zewnątrz z ekspozycją na warunki pogodowe nie stanowi problemu.

  • tylko dwa łożyska

W separatorach bębnowych nie jest wykonywana żadna planowa konserwacja poza okazjonalnym smarowaniem tylko dwóch łożysk o dużej nośności i opcjonalnego łańcucha napędowego.

  • prosta instalacja

Kompaktowa budowa bloków montażowych separatora bębnowego i zacisku wału ułatwia montaż poprzez zawieszenie lub podparcie od dołu.

  • dodano Headroom

Obrót płaszcza bębna automatycznie podnosi odzyskany metal na wyższy poziom niż punkt podawania, uzyskując cenną wysokość i wysokość głowicy.