Elektromagnesy nadtaśmowe do wychwytywania metalu

Elektromagnesy nadtaśmowe do wychwytywania metalu

Elektromagnesy nadtaśmowe do wychwytywania metalu Eriez Force Cooled zapewniają tradycyjną jakość, wydajność, niezawodność i wartość separatorów Eriez, ale przy mniejszych rozmiarach, co prowadzi do zwiększenia wydajności i rentowności.

Separatory te są przeznaczone do wychwytywania metalu z płytkich lub głębokich pokładów i są idealne do prawie każdego zastosowania – mokrego, suchego, drobnego lub grubego. W miarę zwiększania się rozmiarów zakładów, aby wykorzystać korzyści skali, elektromagnesy Eriez Force Cooled zostały zaprojektowane tak, aby uzyskać lepszą wydajność przy mniejszych rozmiarach niż tradycyjne magnesy.

Ręcznie czyszczące się magnesy są dostępne dla prostych instalacji, podczas gdy jednostki samoczyszczące zapewniają ciągłe usuwanie metalu.

Cechy charakterystyczne:

  • wyższe pole magnetyczne na mniejszej powierzchni

  • cewki miedziane nawinięte na mokro wykorzystują izolację Nomex i przekładki z włókna szklanego w celu wydłużenia żywotności

  • wymuszone chłodzenie pozwala na uzyskanie większego natężenia pola magnetycznego przy niższych temperaturach

  • zredukowana masa zawieszona

  • ekskluzywny zbiornik wyrównawczy oleju zapobiega kondensacji i utrzymuje wężownice w stanie zanurzonym i chłodnym

  • manganowa płyta denna zapewnia doskonałą wytrzymałość w trudnych warunkach pracy

  • 8 rozmiarów magnesów, 32 standardowe modele i setki specjalnych konstrukcji dostępnych dla prawie każdego unikalnego zastosowania

  • dostępne funkcje specjalne, takie jak wężownice o obniżonej wysokości, chłodziwa o wysokim punkcie zapłonu, czujniki temperatury oleju, wyłączniki przepływowe do monitorowania pracy wymiennika ciepła, wyłączniki prędkości obrotowej przenośnika, osłony, sterowanie, retencja stała, urządzenia monitorujące i wiele innych.

Chłodzenie:

Eriez oferuje znacznie mniejsze, kompaktowe magnesy „chłodzone siłą”, które są w stanie zapewnić taką samą siłę jak ich największe magnesy. Kluczem jest zastosowanie lekkiego, aktywnego systemu chłodzenia, który może być w pełni zintegrowany lub zlokalizowany zdalnie.

Urządzenia te są preferowane, gdy istniejąca konstrukcja nośna nie ma wystarczającej nośności dla tradycyjnego elektromagnesu nadtaśmowego. Są one również przeznaczone do montażu w nowych instalacjach ze względu na wynikający z tego niższy całkowity koszt inwestycyjny spowodowany znaczną redukcją ciężaru i rozmiarów, co przekłada się na mniejszą konstrukcję nośną i mniejsze obciążenie fundamentów.