Przenośniki wiórów i małych części Eriez

Przenośniki wiórów i małych części Eriez

Przenośniki wiórów i małych części firmy Eriez zapewniają praktycznie bezobsługowy sposób przenoszenia i podnoszenia materiałów żelaznych, takich jak wióry, małe części i wytłoczki.

Poza zewnętrznie zamontowanym silnikiem napędowym, jednostka jest samodzielna, a mechanizm przenośnika jest całkowicie zamknięty. Brak ruchomych części zewnętrznych, które mogłyby się zablokować, złamać lub zagrażać personelowi.

Najpopularniejsze modele wyposażone są w unikalny system prowadnic wewnętrznych o nazwie Tuf-Trac ™, zaprojektowany z myślą o niskim nakładzie konserwacji, cichej pracy i długim okresie użytkowania.

Cechy i korzyści:

  • jednoczęściowa stalowa obudowa

  • wodoszczelne

  • samoczyszczące się

  • łatwy montaż

  • stała konserwacja

  • praktycznie bezobsługowe

Zasada działania:

Przenośniki Eriez z magnesami stałymi wykorzystują ciągłą serię silnych magnesów ceramicznych do zbierania i przesuwania materiału wzdłuż płyty ślizgowej ze stali nierdzewnej. Materiał jest następnie rozładowywany na końcu głowicy. Ze względu na wodoszczelną (zanurzoną) konstrukcję, dolne sekcje przenośnika mogą być całkowicie zanurzone w syfonach lub zbiornikach chłodzących. Powierzchnia robocza samoczyszcząca się, a nadmiar płynów łatwo odprowadza się z  powrotem do zbiornika.

Budowa:

Wszystkie modele przenośników mają wytrzymałą konstrukcję, aby zapewnić lata praktycznie bezobsługowej eksploatacji. Do konstrukcji, płyty suwaka i magnesów zastosowano wysokiej jakości stal i niemagnetyczną stal nierdzewną. Konstrukcja obudowy przenośnika jest całkowicie szczelna (jednostki zanurzone), a panele dostępu są wyposażone w uszczelnienia.