Potrójny separator wiroprądowy do przetwórstwa minerałów

Umieszczony za sprzętem do separacji żelaza, potrójny separator wiroprądowy do przetwórstwa minerałów RCS (Rougher, Cleaner, Scavenger) firmy Eriez wykorzystuje trzy różne separatory wiroprądowe w określonej kolejności, aby wyprodukować wysokiej jakości mieszankę, jednocześnie maksymalizując odzysk. Ten typ systemu jest od dziesięcioleci z powodzeniem stosowany w przetwórstwie minerałów o wysokiej wartości i operacjach wydobywczych.

 

Konfiguracja systemu wygląda następująco:

  • „Rougher” jest ustawiony na „agresywną, szorstką” maksymalizację odzysku metali nieżelaznych.
  • „Scavenger”: odzyskuje wszelkie frakcje zagubione przez Rougher.
  • „Cleaner”: usuwa niechciane materiały z końcowego produktu.

Recyrkulacja materiału łączy odrzucony produkt czyszczący i odzyskany produkt zmiatający do ponownego przetworzenia, co ostatecznie prowadzi do większego odzysku.

Wykres po lewej pokazuje wyraźną przewagę systemu „Potrójny separator wiroprądowy do przetwórstwa minerałów” RCS nad separatorem wiroprądowym do tworzyw sztucznych i stłuczki szklanej. W ciągu miesięcy testów na pełną skalę badania Erieza ujawniły następujące średnie:

  • Pojedynczy zwykły separator przy „szorstkim” ustawieniu daje 81% odzysku przy wytwarzaniu 90-stopniowego produktu;
  • System RCS z wieloetapowym „bardziej szorstkim”, „czystszym” i „oczyszczającym” przetwarzaniem zapewniał średni odzysk 98%, a jednocześnie spełniał (Green Fence) 99% standard jakości metali.

Aby uzyskać więcej informacji i przegląd punktów danych testu, skontaktuj się z zespołem ds. Recyklingu firmy Eriez.