Ruszty magnetyczne obrotowe do materiałów sypkich

Ruszty magnetyczne obrotowe do materiałów sypkich Rota-Grate® – służą do usuwanie niechcianego żelaza z materiałów sypkich, które mają tendencję do przyklejania się, zatykania i mostkowania.

Eriez Rota-Grate zostały specjalnie zaprojektowane do usuwania zarówno dużych kawałków niechcianego żelaza, jak i drobnych cząsteczek żelaza ze strumieni materiału, które mają tendencję do zatykania się i mostkowania po przejściu przez małe otwory. Ta jednostka o podwójnym działaniu obraca wieloma potężnymi tubami magnetycznymi przez materiał. Działanie magnetyczne przyciąga i zatrzymuje niepożądane żelazo, a działanie obrotowe zapobiega upakowaniu i zatkaniu linii technologicznej przez przepływ materiału.

Dostępne w 24 rozmiarach.

Samoczyszczące się ruszty magnetyczne obrotowe do materiałów sypkich

Samoczyszczące się ruszty obrotowe są idealne do zdalnych instalacji lub zastosowań, w których rutynowe czyszczenie jest problematyczne. Wirujący zespół tuby cyklicznie przechodzi przez specjalną ściankę czyszczącą, która łatwo usuwa żelazo z magnesów tuby poza przepływem produktu. Taka konstrukcja eliminuje potrzebę ręcznego czyszczenia każdej rury i znacznie skraca czas związany z czyszczeniem.

Rota-Grate® w obudowie

Rota-Grate® In-Housing są idealne do zapylonych instalacji, w których konieczny jest system zamknięty. Powoli obracający się obwód rurowy wyłapuje niechciane lub uszkodzone żelazo i zapobiega powstawaniu mostków z lepkich lub sypkich materiałów, takich jak mąka lub skrobia kukurydziana.

Cechy charakterystyczne:

  • wybór obudowy ze stali miękkiej lub stali nierdzewnej

  • dostępny z napędem z motoreduktorem 16 obr/min lub bez niego

  • obudowa z kołnierzem do łatwego montażu

  • duży panel dostępowy stanowi podwójną półkę czyszczącą, zapobiegającą ponownemu przedostawaniu się materiałów żelaznych do systemu

  • specjalne konstrukcje dostępne z wyjmowanymi zespołami rur ułatwiającymi czyszczenie

  • dostępny również z obwodem magnetycznym Xtreme® Rare Earth do usuwania drobnych lub słabo magnetycznych metali.